האם ניתן לקבל פטור ממס הכנסה אונליין?

פטור ממס הכנסה הוא רלוונטי לאחוז מאוד קטן באוכלוסייה. מדינת ישראל החליטה להעניק לאנשים בעלי אחוזי נכות גבוהים פטור מתשלום מס הכנסה, מתוך הנחה שיכולת העבודה שלהם מאוד נמוכה וכך הם לא מרוויחים הרבה כסף. בנוסף, לאנשים אל היש עוגמת נפש יחסית גדולה בכל מקרה, ואם יש יכולת להקל עליהם אז כדאי לנצל אותה.

 

הבדיקה בוועדה הרפואית

הבדיקה הזו היא שקובעת אם אדם מסוים יהיה רשאי לקבל פטור. יש אנשים עם אחוזי נכות שלא מקבלים אישור לבסוף כי הוועדה אל אשרה אותם ככאלה. בדרך כלל הפרמטר הוא 89 אחוזי נכות, אך יש מקרים שגם זה לא עוזר. לכן, את הבדיקה הזו לא ניתן לבצע אונליין, אך את השלבים הבאים בדרך לקבלת פטור ממס הכנסה ניתן לבצע אונליין.

 

הגשת מסמכים לרשות המיסים ולביטוח הלאומי אונליין

לאחר הבדיקה הרפואית, ובמידה וקיבלתם אישור, אתם תצטרכו לשלוח הרבה מסמכים לרשות המיסים. את השליחה הזו ניתן לבצע אונליין כדי להקל עליכם. ואם תקבלו אישור להמשך תהליך מרשות המיסים תוכלו לשלוח את המסמכים לביטוח הלאומי לאישור סופי – וגם את זה ניתן לבצע אונליין בקלות. ייתכנו מקרים בהם תצטרכו להגיע לסניפים אך זה בדרך כלל חריג.

 

פנייה לעורך דין אונליין

אנו מציעים לכם לעבדו עם עורך דין שעוסק בבקש פטור ממס הכנסה או בתביעה במקרים של אי צדק בנושא זה. תוכלו למצוא אונליין המון עורכי דין בתחום ולבחור את זה שמתאים לכם על פי המידע באתר של עורכי הדין. אנו מציעים לכם לוודא שאתם הולכים בדרך הנכונה באמצעו תעבודה יחד עם עורך דין מקצועי ואמין.

 

למה כדאי להגיש את המסמכים אונליין?

כאדי לכם לעבוד אונליין באופן כלליו במקרה זה בפרט, כיוון שזה חוסך לכם זמן ומאמץ מיותרים. כיום ניתן לעבוד דרך מרחבי הרשת ואין סיבה שלא להשתמש בזה, במיוחד אם אתם במצב בריאותי לא יציב. אנו בטוחים שהאתרים של רשות המיסים והביטוח הלאומי יהיו מובנים ומונגשים היטב, לכן אל תחששו.

 

למה יש אנשים שלא מצליחים לקבל פטור?

יש מקרים שבהם אי מתן הפטור הוא מוצדק וגם עורך דין לא יוכל לעזור. אבל יש מקרים בהם הוועדה הרפואית פספסה משהו, נעשה עיכוב במתן האישורים או כל סיבה אחרת שהביאה אזרח למצב לא הוגן ואז הוא יכול להגיש תביעה.

 

לסיכום

כיום ניתן לעשות את רוב הפעולות הבירוקרטיות אונליין, וגם חלק מההליך של קבלת פטור ממס הכנסה. תוכלו לשלוח מסמכים לרשות המיסים ולביטוח הלאומי דרך האינטרנט, אבל את הבדיקה הרפואית לא תוכלו לעשות אונליין לצערנו. אנו מציעים לכם להשתמש בכלים של האינטרנט ככל שתוכלו, על מנת לחסוך זמן בתוך ההליך הארוך והמסובך הזה.

מחשב

 

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם