מה ההבדל בין דף נחיתה לאתר תדמית?

בעלי עסק רבים מתבלטים מעת לעת לגבי הדרך הטובה ביותר להנגיש את המידע אודות העסק שלהם והשירותים השונים שהם מציעים לקהל הלקוחות שלהם. בפרט, שתי אפשרויות עיקריות העומדות בפניהם (אולם לא היחידות, כמובן) הן הקמת דף נחיתה או בניה של אתר תדמית. איזה פתרון טוב יותר? מתי יהיה כדאי לעשות שימוש בכל אחד מסוגי הנכסים הדיגיטליים האלו? המשיכו לקרוא.

 

מאפיין ראשון: המטרה שלכם

אם המטרה שלכם היא להמיר תנועה של גולשים לתנועה של מתעניינים או לקוחות משלמים, הרי שדף נחיתה הוא הכלי האפקטיבי ביותר עבורכם. דף נחיתה יוכל לסייע לכם להעביר מסר חד וממוקד לקהל הגולשים, להכווין אותו אל עבר מטרה שתגדירו (רישום לניוזלטר, לייק לדף עסקי, ביצוע הזמנה ועוד), ולשפר באופן ניכר את שיעור ההמרה של גולשים באתר.

 

לעומת זאת, אם המטרה שלכם היא להפנות לקוחות אל מעין כרטיס ביקור דיגיטלי, שבו יוכלו להתרשם מן הפעילות שלכם, להכיר אתכם טוב יותר, ולהשתfbע שאתם הגורם המקצועי המתאים ביותר להתקשר איתו – הרי שאתר תדמית יעשה במקרה הזה עבודה מצוינת. אתר תדמית הוא אתר קטן יחסית בהיקף הדפים שלו, שמטרתו לשפוך אור על האישיות שלכם, תחומי העניין שלכם, המומחיות שלכם ועוד. בניית אתר תדמית, אם כן, היא הפעולה המתאימה ביותר להשיג את המטרה הזו.

 

מאפיין שני: הפורמט

דף נחיתה מתפרס, בדרך כלל, על עמוד אחד, שבמקרים מסוימים נגלל בשל אורכו. אחד המאפיינים, כפי שצויין לעיל, של דף נחיתה מוצלח הוא המיקוד שלו במסר השיווקי ובתוכן. לשם כך, חייב דף נחיתה להיות תמציתי וקצר, ולא להכיל עמודי מידע נוספים שיסיחו את הדעת של הגולש.

 

אתר תדמית, מן העבר השני, הוא אתר שמכיל אמנם מספר עמודים קטן, אך יכול לרכז בתוכו עמודים מעולמות תוכן משיקים (למשל, אוסף השירותים שמציע בעל עסק מסויים, או אוסף של מאמרים שפרסם אותו בעל מקצוע).

 

מאפיין שלישי: הנעה לפעולה

בעוד שדף נחיתה אמור, בראש ובראשונה, להניע את הגולשים לבצע פעולה מסויימת באמצעות כפתורים ושדות קלט שונים, וכך להגביר את המעורבות של הגולש בתכנים השונים המוצעים לו, הרי שאתר תדמית מיועד בדרך כלל בעיקר לספק מידע אודות בית העסק, ולאו דווקא ממוקד בניסיון לשכנע גולש כזה או אחר לקחת החלטה ולבצע פעולה ממשית באותו רגע.

 

מאפיין רביעי: במה התוכן מתמקד?

דף נחיתה, כאמור, אמור לעשות שימוש במסר שיווקי ממוקד ויחיד. בדרך כלל, יספר דף הנחיתה על היתרונות שבשימוש במוצר או שירות מסויים. אתר תדמית, לעומת זאת, יתמקד באישיות שמאחורי השירותים המוצעים, והתוכן שבו יתמקד בעיקר בהשכלה, בהכשרה ובמומחיות של בעל המקצוע.

 

לסיכום

אם אתם מעוניינים לשווק מוצרים ללקוחות באמצעות הנכס הדיגיטלי שלכם, יש מגוון גדול של פלטפורמות וערוצי שיווק שיוכלו להתאים לצרכים שלכם. נסו לחשוב מהי המטרה שלכם, מהו הפורמט המועדף וכן מה המיקוד העיקרי במסר שלכם, לפני שתבחרו בפלטפורמה שתתאים לכם ביותר.

אתר בנוי

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
שורת חיפוש
3 יתרונות לפרסום באינטרנט

עד כמה שזה נראה מיושן, עד לא מזמן רוב העסקים עסקו בשיווק ובפרסום בערוצים קונבנציונאליים כמו תשדירי שירות בטלוויזיה, בבתי הקולנוע או ברדיו, פרסום בעיתון,

קרא עוד »
לב
מורה נבוכים לטינדר

טינדר היא אפליקציית הכרויות שנכנסה לחיינו לפני כמה (וכמה) שנים ואפשר לומר שהיא די הפכה את העולם שאנחנו מכירים למה שהוא היום, ולא רק התיימרה

קרא עוד »
זום
יתרונות של תמלול בזום

אין ספק שהתקופה המוזרה בה אנחנו חיים מאלצת אותנו לשמור על ריחוק חברתי ולקיים את רוב התקשורת שלנו עם העולם שבחוץ (עבודה, חברים, לימודים) דרך

קרא עוד »
קנייה וורטואלית
10 שלבים לפתיחת חשבון באיביי

כשפותחים חשבון חדש באיביי, צריך לעשות זאת שלב אחר שלב בסדר כרונולוגי ובמדויק, על מנת שהוא לא ייסגר בהמשך. אנשים רבים העוסקים במסחר באיביי אינם

קרא עוד »
אשת מכירות
איך מקימים נכס דיגיטלי?

ניהול של עסק זו משימה מורכבת הדורשת התמחות בערב רב של תחומים. עליכם להבין בכלכלה, עליכם להבין בראיית חשבון במשפטים ועוד. אך בסופו של דבר

קרא עוד »