מהירות מופרזת – איפה ניתן למצוא את ההגבלות החוקיות אונליין

אין כמעט אדם בישראל בשנת 2021 שלא קיבל אי פעם בחייו דו"ח מהירות מופרזת.

השאלה שמטרידה את כולם היא איפה ניתן למצוא את ההגבלות החוקיות והאם ניתן לעשות זאת אונליין? דעו כי מידע זה הרבה יותר נגיש ממה שחשבתם.

במאמר זה נפרט כל מה שחשוב לדעת לגבי מהירות מופרזת, דוחות מהירות מופרזת, הגבלות חוקיות והיכן ניתן למצוא אותן אונליין.

 

מהירות מופרזת: איך אפשר לדעת מתי עוברים על החוק?

בכל הקשור לחוקי נהיגה החוקים עלולים לעיתים יותר לבלבל מאשר לעשות סדר. לא כל אחד זוכר את החומר ממבחן התאוריה שעשינו אי אז בגיל- 18, ולא תמיד תמרורי המהירות מופיעים כך שאפשר להבין מהם באופן ברור מה היא הגבלת המהירות היכן שאנחנו נוסעים באותו הרגע. לכן, חשוב שנכיר לעומק מה מוגדרת מהירות מופרזת ואיך אפשר לדעת מתי עוברים אותה ומתי בעצם עוברים על החוק.

 

מה העונש המגיע לי אם עברתי על המהירות המותרת?

לא רבים יודעים כי העונש משתנה בהתאם למהירות שנהגתם בה מעל המותר. לדוגמה, אם נהגתם- 25 קמ"ש מעל המותר בדרך לא עירונית, תקבלו קנס בסך- 250 ₪ או אפשרות להישפט, ולא תקבלו נקודות. אך אם תנהגו בין- 26-40 קמ"ש מעל המותר בדרך לא עירונית, סכום הקנס שתקבלו יקפוץ ל- 750 ₪ עם אפשרות להישפט, ותקבלו- 8 נקודות, מספר לא מבוטל!

 

מה ניתן לעשות אם קיבלתי קנס בגלל מהירות מופרזת

הדבר הראשון שמומלץ לעשות כשמקבלים קנס בגלל מהירות מופרזת, במיוחד אם מדובר בעונש משמעותי כגון זימון למשפט ומספר גדול של נקודות, הוא להיוועץ באופן מידי עם עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה. עורך הדין יערוך שלל של בדיקות, למשל האם דו"ח המהירות שניתן מבוסס על מצלמה או לייזר, ואיזו ענישה עלולה לגרור העבירה שבוצעה.

 

 איך אפשר לדעת מה הגבלות המהירות החוקיות אונליין

מומלץ להיוועץ עם עורך דין כדי לדעת מה אפשר לעשות אחרי שקיבלתם קנס, אך עוד לפני זה אפשר לבדוק ולברר מה הן הגבלות המהירות החוקיות אונליין, על ידי חיפוש בגוגל, וכניסה לאתרים שמפרטים כל מה שצריך לדעת לגבי מהירות מופרזת. חשוב לשים לב שהעונשים משתנים בהתאם לסוג ולחומרת העבירה ושאף ניתן לבקש להישפט במקום לשלם באופן אוטומטי קנס.

 

לסיכום

קבלת דו"חות בגין מהירות מופרזת הינו דבר נפוץ לצערנו בישראל בשנת 2021. יש מספר עונשים שמשתנים בהתאם לחומרת העבירה שבוצעה, יש עונשים שכוללים נקודות וזימון למשפט ויש כאלו שמסתכמים בקנס. בכל מקרה כדי להבין אילו דברים ניתן לעשות ומה האפשרויות העומדות בפניכם מומלץ להתייעץ עם עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה שיוכל להכווין אתכם בכל הקשור לחוקים והגבלות של מהירות מופרזת.

 

הגה

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם