3 דרכים לקיצור לינקים

בעולם של שיתוף מידע בלתי פוסק וקישורים המשותפים על ידי משתמשים כל הזמן, קיצור כתובות אתרים יכול להיות שימושי ביותר. מעבר לכך שקיצור לינקים יכול לעזור לפשט ולחסוך מקום, הוא גם מאפשר למשתמש לעקוב אחרי הקישורים שיצר ולחשוף באיזו תדירות הם נפתחו. בהמשך נציג 3 דרכים עבור קיצור לינק.

 

3 דרכים לקיצור לינקים

רבים אינם מודעים לכך שתהליך קיצור הלינק הוא פשוט וקל. כל מה שנדרש מהמשתמש זה להעתיק את כתובת האתר המקורית, לעבור לשירות קיצור כתובות לאתרים, להדביק את הקישור כדי לקצר אותו ולהעתיק אותו שוב כדי להשתמש בו בכל מקום. יחד עם זאת, ישנן מספר אפשרויות לקיצור התהליך שהופכות אותו למהיר ופשוט עוד יותר.

יוטיוב

Cutyfox (Firefox)

Cutyfox הוא הרחבה לדפדפן פיירפוקס שיוצר בגרמניה ותומך בשירותי קיצור כתובות שלbit.ly, goo.gl  ו-mcaf.ee וכן בשירותי קיצור ה-URL של Flickr, ואמזון.

כברירת מחדל, התוסף יתווסף משמאל לסרגל הכתובות, ויסומן על ידי זוג מספריים. לחיצה עליהם תקצר את כתובת האתר הנוכחית ותעתיק אותה אוטומטית.

באמצעות תפריט האפשרויות של Cutyfox שנגיש דרך רשימת התוספים של פיירפוקס, ניתן להתאים את הכלי, למשל כדי להציג את הכפתור בסרגל הכתובות או בשורת המצב, להשתמש בשירות קיצור אחר או להשבית את תכונת ההעתקה האוטומטית ללוח.

 

Didi.li

אתר ישראלי אשר מאפשר לקצר לינקים בעברית ובקלות, לאחר הכניסה לאתר יוצג בפני המשתמש מסך כניסה אשר יבקש ממנו להדביק את הלינק אותו הוא מעוניין לקצר, לאחר מכן ניתן יהיה להתאים באופן אישי את הכתובת שתיווצר על ידי השירות, לאחר מכן יש ללחוץ על "קצרו"

לאחר ביצוע פעולת קיצור הלינק, יופיע חלון ובו הכתובת החדשה והקצרה שנוצאה. בנוסף יינתן מידע אודות הלינק המקורי כמו הכותרת שלו. כמו כן, בחלק מהמקרים תופיע הודעת שגיאה שקופצת במידה והלינק המותאם אותו ביקשתם לייצר כי יוצר בעבר. במקרה זה תתבקשו להקליד סיומת אחרת ללינק.

 

ביטלי

אלו המשתמשים בדפדפנים שונים מפיירפוקס יכולים לבחור באתר שירות הקיצורים ביטלי, מדובר באתר בין לאומי גדול ומוכר אשר ייצר כלי הרחבה לרוב הדפדפנים הפופולאריים ברשת. ניתן לחפשו בחנות של הדפדפן ולהוסיפו לסרגל הכלים.

כדי לקצר כתובת אתר יש ללחוץ על הכלי בסרגל הכלים, להזין את הכתובת אותה תרצו לקצר ולאחר מכן ללחוץ על "קצר", מיד לאחר מכן יופיע הלינק שנוצר. חשוב לשים לב שעל מנת לקבל את נתוני השימוש בלינק יש להירשם לשירות באמצעות כתובת וסיסמא.

יש סיבות רבות להשתמש בשירותים לקיצור לינק, חשוב לדעת כי מי שעוסק בנושא באופן יום יומי יכול לקצר ולפשט את השימוש בכלים אלה באמצעות הרחבות לדפדפן. בנוסף, ישנם כלים בעברית המבוססים בישראל אשר יכולים להקל על אלו שסולדים מעבודה באנגלית.

 

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
2 פריטים למיגון הבית

  בימים האחרונים אנו עדים לעלייה משמעותית במספר הפריצות שמתקיימות בבתים שנמצאים בשכונת המגורים שלנו. הדבר גרם לנו להבין כי עלינו לערוך בירור מקיף אודות

קרא עוד »
סרטון ארוך
איך מפיקים סרטון תלת מימד?

כולנו נתקלנו בדמויות מצוירות אשר הופכות לפרזנטוריות של מותג, החל מהתינוק החמוד של במבה ועד לחתול שמלמד כיצד מפרידים פסולת לפחים השונים. הדמות המצויירת נתפסת

קרא עוד »
החלפת צילינדר
איך בוחרים מנעולן?

בחירה במנעולן זה לא עניין של מה בכך. רבים מאתנו גילו שמדובר בעניין מורכב לאחר ששמעו על המקרה שדובר לאחרונה לא מעט ברחבי התקשורת. עובדה

קרא עוד »
מחשב נייד
5 טיפים לבחירת סוכנות פרסום

בתור בעלי עסקים, אחת הבחירות החשובות ביותר בעסק היא בחירה של סוכנות פרסום. כדי להגדיל את ההכנסות של העסק, עליכם כמובן להגדיל את מספר הלקוחות,

קרא עוד »