4 טיפים לבחירת חוות שרתים

אין ספק שבעולם הטכנולוגי שבו אנו חיים, אחד הנכסים הכי גדולים של חברות וארגונים שונים הוא מידע. המידע שאותם גופים אוספים נשמר על מערכת המחשוב שלהם, וכל העובדים בארגון יכולים לגשת אליו ולשלוף אותו בקלות. ברור שכיום כל ארגון עובד עם מערכת מחשוב, וחייב לייצר גישה נוחה ומהירה למידע עבור העובדים שלו. בגלל הקריטיות של המידע הזה, כמעט כל חברה מחזיקה לפחות גיבוי אחד שלו. ישנם פתרונות טכנולוגיים שונים, אבל פתרון משמעותי ונפוץ מאוד הוא חוות שרתים.

 

מהי חוות שרתים?

חוות שרתים היא בעצם מתקן אחסון לשרתים שמיועדים לבצע משימות כבדות ששרת אחת לא יכול לעמוד בהן. חוות שרתים היא בעצם הרבה מאוד מחשבים מחוברים ביניהם. כיום השימוש בחוות שרתים הולך ונהיה פופולרי יותר ויותר, מכיוון שרוב הגופים לא רוצים להחזיק מחשבים מרכזיים אצלם בעסק. אם אתם רוצים ללמוד ולקרוא עוד על הנושא לחצו על הקישור הזה למידע נוסף לחצו כאן.

חוות שרתים

איך נבחר חוות שרתים?

אם אתם בדיוק בשלב של ההחלטה על חוות שרתים, הגעתם בדיוק למקום הנכון. הכנו כאן עבורכם מדריך קצר עם טיפים חשובים שיסייעו לכם לבחור את חוות השרתים שהכי מתאימה לכם.

 

צריכת החשמל

כדי שחוות השרתים תעבוד היטב, היא זקוקה לאספקה רציפה ואיכותית של חשמל, ללא תקלות או הפסקול חשמל פתאומיות. הפסקות או שיבושים בזרימת החשמל יגרמו לתקלות בשרתים ויפגעו בעבודה ובאורך החיים שלהם. לכן חשוב להבין האם החווה הרלוונטית עומדת בדרישות אספקת החשמל. כדאי גם לזכור שהדלקה של ציוד מחשוב יכולה לקחת פי 3 חשמל, ולכן חשוב שלחווה היה יתירות משמעותית.

 

פינוי חום

חוות שרתים פולטות הרבה מאוד חום בזמן העבודה שלהן. את החום הזה חייבים לפנות על מנת למנוע פגיעות ונזקים לשרתי המחשוב. פינוי החום מחייב מערכות משוכללות של מיזוג אוויר שיצליחו לפנות את החום מכל החווה בלי שיישארו מוקדי חום.

חוות שרתים

אבטחה

כמובן שמלבד אבטחת המידע הקריטית בפן האלקטרוני והדיגיטלי, חשוב להבין מהי רמת האבטחה הפיזית במתקן עצמו. כל הגנות הסייבר לא יועילו אם מישהו יכול פשוט לגשת לחוות השרתים. בדקו שיש בקרה על הכניסה לחווה, שיש בה אבטחה, ושהיא ערוכה לתרחישים שונים כמו למשל נפילה של טילים או רעידת אדמה.

 

החדר עצמו

גם המבנה הפיזי של החדר שבו מאוחסנת החווה משמעותי. מכיוון שלעתים קרובות יש צורך לגשת אל השרתים, חשוב לוודא שהחדר בנוי כך שניתן לגשת אליהם במהירות ובנוחות. יש צורך גם בשירות תקשורת שונים ובחיבורים לשלל ספקים.

 

סיכום

חוות שרתים היא דבר חיונו ללא מעט עסקים, ארגונים וחברות. אין ספק שמדובר על מהלך שיוביל אתכם קדימה מבחינה טכנולוגית, אך לצד זה חשוב מאוד לבחור את חוות השרתים שלכם באופן מושכל. וודאו שהיא עומדת בתנאים שהצגנו, ושיהיה בהצלחה!

חוות שרתים

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
המציא את הפוקר
מי המציא את הפוקר?

פוקר הוא אחד ממשחקי הקלפים הפופולריים והנפוצים בעולם כיום. מיליוני אנשים נהנים לשחק פוקר באופן תחרותי ולהנאה באתרים כמו 7xl ישראל ובמסגרות חברתיות. אבל מי

קרא עוד »