5 סדנאות מומלצות לבתי ספר

בבתי הספר האתגר המרכזי שאיתו התלמידים מתמודדים הוא האתגר הלימודי. כמובן שרוב הזמן זה באמת מה שהתלמידים אמורים לעשות, אולם לא פעם השקיעה בלימודים יכולה להפריע לתלמידים להציג כישורים אחרים כמו מנהיגות, אחריות ויכולת עבודה בצוות. אנחנו כאן כדי להציג לכם מספר סדנאות לתלמידי בית ספר, כאלו שעוזרות להם לקנות את אותם ערכים.

 

סדנת ODT

אם אתם שואלים את עצמכם מה זה ODT אתם לא לבד. מדובר על שיטה ייחודית שבה מבצעים משימות בצורה חווייתית, תוך כדי זה שההצלחה במשימות תלויה בגיבוש הקבוצתי. המשימות דורשות מנהיגות, יכולת עבודה בצוות וקבלת אחריות, תכונות שכמובן חשוב מאוד לפתח בקרב ילדים. הסדנה כולה חווייתית במיוחד, והערכים הללו מתקבלים אצל הילדים בצורה נעימה.

מה זה ODT

סדנת בישול

כאשר מדברים על סדנאות לבתי ספר, כנראה שסדנת בישול היא לא הדבר הראשון שהיה עולה לכם לראש. עם זאת, ברגע שחושבים על זה, מהר מאוד מגלים כמה ערכים חשובים אנחנו יכולים להקנות לתלמידים שלנו בעזרת המטבח. ערכים כמו הקפדה על כללים, מילוי הוראות, קבלת משימות, עמידה בזמנים ועוד.

היתרון של בישול הוא היכולת להתכנס סביב מכנה משותף רחב כמו אוכל, דבר שכולם אוהבים ומתוכו להצליח להפגין את אותם ערכים. כמובן שהתלמידים יחוו את הסדנה בצורה נעימה, והקנייה של הערכים הללו לא תבוא על חשבון ההנאה שלהם.

 

סדנת דיבייט

בניגוד לוויכוח, שבו לא פעם התחרות היא מי יצליח לפגוע ביריב שלו בצורה טובה יותר, בעולם הדיבייט הדגש הוא על תרבות דיון. סדנת דיבייט לתלמידי בית הספר יכולה לעזור להם להתמודד טוב יותר עם עמידה מול קהל, לחשוב בצורה רצינית על הדעות שלהם וכמובן לפתח יכולת חשיבה לוגית, דבר שחשוב מאוד בעולם שבו אנחנו חיים.

 

סדנת קומיקס

קומיקס נחשב לסוגה ספרותית אהובה במיוחד על ילדים, ואין סיבה שלא נאפשר להם ליצור אחד כזה משל עצמם. במהלך הסדנה הילדים יבינו את מאחורי הקלעים של עולם הקומיקס, וינסו בכוחות עצמם לבנות סיפור כזה. הסדנה כמובן דורשת מהם להפגין גם יצירתיות במחשבה על עלילה וגם בוחנת את הדרך שבה הם בוחרים להמחיש את העלילה בעזרת ציורים.

 

סדנת פואטרי סלאם

פואטרי סלאם היא שירה מדוברת, כזו שנאמרת בחרוזים בצורה מהירה. הסדנה הזו יכולה להיות מאתגרת, והיא כנראה פחות מתאימה לתלמידים בגילאים צעירים. עם זאת, עבור המבוגרים יותר מדובר על סדנה נהדרת שחושפת עולם ייחודי.

 

לסיכום

תלמידים בבתי ספר לא תמיד מצליחים להציג כישרונות שיש להם מעבר לכישרונות לימודיים. כדי לעזור לתלמידים שלכם להתבטא טוב יותר, ולאפשר גם למי שביומיום לא מקבל תשומת לב, לבלוט, הבאנו לכם רשימה של כמה סדנאות שבהחלט עונות על הצורך הזה. כל הסדנאות הללו מאפשרות לתלמידים להציג לראווה כישרונות חבויים שיש להם ומעודדות יצירתיות ושיתוף פעולה.

סדנאות לבתי ספר

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
המציא את הפוקר
מי המציא את הפוקר?

פוקר הוא אחד ממשחקי הקלפים הפופולריים והנפוצים בעולם כיום. מיליוני אנשים נהנים לשחק פוקר באופן תחרותי ולהנאה באתרים כמו 7xl ישראל ובמסגרות חברתיות. אבל מי

קרא עוד »